Katalog stron internetowych

Równolegle z rozpowszechnieniem fotografii cyfrowej oczekiwania nowożeńców wobec fotografów ślubnych znacznie wzrosły - głównie w kwestii ilości pstrykanych na ślubie, weselu, w plenerze fotek. To zrozumiałe, bo niegdyś Fotograf ślubny Mielec miał ograniczenia materiałowe - negatywy - znacznie mniej pojemne niż obecne karty pamięci do cyfrówek. Druga sprawa to możliwości obróbki fotografii.
Kiedyś, gdy fotograf posiadał własną ciemnię, mógł jedynie wpływać w procesie obróbki na kadrowanie, kontrast i gęstość. Obecnie z fotoszopem da się zdziałać cuda. Fotograf Mielec czerpie z atrybutów epoki fotografii cyfrowej i proponuje nowożeńcom to, czego chcą. No bo nie da się skryć, że obecnie właśnie na tym polega fotografowanie. Tego klienci oczekują i to dostają. Jeżeli nie, to dany fotograf nie ma brania i nie działa na rynku usług.
Na czym dziś zasadza się prawdziwa umiejętność fotografowania? Brak jest tego, co było charakterystyczne fotograficznego rzemieślnika przed laty, a więc ciemniowej obróbki negatywowo - pozytywowej lub jak kto woli wywoływania negatywów i odbitek fotograficznych w ciemni. Wielu powie że ten etap teraz zastępuje obróbka plików graficznych w komputerowym programie graficznym, a wywoływanie negatywów jest porównywalne do \\\"wyciągania\\\" zdjęć z raw-ów. Jest w tym niemało prawdy.
  • Ocena: 3.0/10 (34 głosów)