Katalog stron internetowych

Grzybica paznokci jest aktualnie jednym z na ogół rozpoznawanych problemów ze stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Jej progres inicjuje się w łożysku paznokcia skąd rozprzestrzenia się powodując grubienie, zniekształcenie oraz przemianę odcienia (płyta staje się mniej przezroczysta) a nawet odskoczenie. Z tego powodu tworzy się łamliwy i separuje się od skóry. Drugi poziom to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Charakteryzuje się tym że pojawia się w kształcie białych plamek, które z czasem okrywają się kredowym proszkiem. W tej odmianie paznokieć nie ulega deformacji i nie izoluje się od łożyska. Przeciętnie 1-3% mieszkańców boryka się z tą chorobą niemniej jednak częstotliwość jej występowania rozszerza się do 13% u osób w wieku więcej niż 40 lat. W przeszłości przypuszczano że jest ona wyłącznie kłopotem kosmetycznym, co prowadziło do kłamliwego stwierdzenia że nie trzeba jej leczyć. Jednakże życie obnażyło że u 85% osób z tą chorobą dochodzi do problemów psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą łazić na basen, nosić sandałów, użytkować z publicznych pryszniców, itp. nie wspominając o dziewczynach które mogą mieć z tego podłoża tak gigantyczne syndromy że nie zdejmą skarpetek przed panem. Niemało osób również skarży się na bóle stóp z tego powodu.
Nagminnie podłożem zakażeń grzybicą paznokci jest też używanie nie wyczyszczonych narzędzi w trakcie manicure i pedicure, w związku z tym należy stale poświęcać uwagę czy gabinet jest wyposażony w autoklaw i czy narzędzia przed zabiegiem znajdują się w specjalnych pojemnikach co świadczy o tym że zostały stosownie wysterylizowane.
Zapraszamy do naszego gabinet podologicznego w Lublinie aby podolog zajął się twoja stopą. Wszystkie choroby leczą u nas specjaliści z zakresu podologii, jak pękające piety, pedicure leczniczy czy wrastające paznokcie.
  • Ocena: 2.2/10 (12 głosów)