Kostka brukowa

Dodano: 10 lat 1 miesiąc temu
Jakich materiałów należy użyć i jak zestawić powierzchnię z kostki, by alejki, ścieżki ogrodowe bądź parkingi wytrzymały długie lata i pozostały skuteczne?

Wybierając spośród dwóch stylów kostki i produktu jak płyta ażurowa z betonu bądź obrzeże betonowe - można stworzenia rozlicznych kompozycji.

Kupując kostkę brukową, trzeba rozważać nie tylko stylistykę nawierzchni, lecz dodatkowo względy praktyczne. Przed kupnem kostki zastanów się, w jakim miejsu i jakie będzie jej zastosowanie, od tego zależny jest jej forma.

Kostka brukowa ceny: grubość
Rodzaj kostki dobierany jest biorąc pod uwagę natężenie ruchu, który planowany jest na niej. W miejscach, gdzie będą wyłącznie chodzić piesi, np. na drodze w parku, stosuje się kostkę o gramaturze 4 lub 6 cm. Na podjeździe do garażu należy położyć kostkę o grubości przynajmniej 6 centymetrów. Jeśli jednak jest przewidziany ruch samochodów ciężarowych, trzeba położyć kostkę brukową o gramaturze min 8 cm. Dla utrzymania stabilności powierzchni najważniejsze jest bowiem odpowiedni dobór grubości kostki - uzależniając od obciążeń, które będą na nią uciskać.

Podobne wpisy

Komentarze

Kostka brukowa
Adres strony:
Wyświetleń:
732
Wizyt:
725
Kliknięć:
121
CTR:
16.69%